NASZA MISJA

misja_BACH

Co chcemy osiągnąć?

Więcej. Razem. To pokrótce. Chcemy wprowadzić służbę chrześcijańską służbę charytatywną w Polsce na nowy poziom. Naprawdę głęboko wierzymy, że razem możemy więcej - możemy więcej osiągnąć na Bożą chwałę, możemy pomóc większej ilości ludzi, możemy osiągnąć większy rozmach i szerszą perspektywę. Nie chodzi o działactwo, ale o realne sprowadzanie Bożej ewangelii miłości i nadziei do tych, którzy naprawdę jej potrzebują - sprawniej, skuteczniej, razem.

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt. 25:40

Jak to działa?

Akcja BACH zrzesza chrześcijańskie organizacje dobroczynne w Polsce. Nie zrzeszamy się jednak dla samego zrzeszania - chcemy wykorzystać siłę liczby. Pragniemy poznać potrzeby wszelkich organizacji charytatywnych w Kościołach i wspierać je na wszelkie możliwe sposoby. Piszemy projekty o dofinansowania, służymy pomocą przy rozpoczynaniu współpracy z agencjami rządowymi i samorządowymi, organizujemy konferencje i warsztaty z ekspertami.

Chcemy zbierać pulę doświadczenia zgromadzoną już przez niektórych z naszych Członków i dzielić się nią z tymi, którzy mają problemy lub nie wiedzą, jak zacząć. Budujemy rozległą sieć kontaktów z organizacjami międzynarodowymi, wśród których możemy reprezentować nasze problemu i potrzeby. Marzymy, aby każdy pracownik charytatywny mógł zajmować się swoją pracą wiedząc, że nie jest sam i ma wsparcie, na które zawsze może liczyć.

Trochę statystyki

Aktualnie Akcja BACH intensywnie pracuje nad rozwojem relacji z lokalnymi służbami charytatywnymi z całej Polski. Chcemy poznać Wasze działania, problemy, potrzeby i sukcesy -wszystko po to, by w odpowiednim momencie podać pomocną dłoń.

Już odwiedziliśmy kilkadziesiąt Zborów i służb - od Gdańska po Tarnów, od Białegostoku po Zieloną Górę. Mamy coraz lepsze kontakty również z czterema dużymi organizacjami wspierającymi działania charytatywne, a to dopiero początek!

KILOMETRY         WOLONTARIUSZE      PROJEKTY      SPRAWY

5 320            5              12              4

Co możesz zrobić?

  • opowiedz nam o swojej służbie i dołącz do BACHa - postaramy się wspólnie znaleźć dla Ciebie partnerów strategicznych, rozwiązania problemów, nowe pomysły na rozwój
  • módl się o nas i naszą służbę - potrzebujemy Bożego prowadzenia, chcemy realizować tylko Jego plan
  • wspieraj nas finansowo - pieniądze są nam potrzebne do działania. Wszelkie wydatki dokładnie dokumentujemy, nasze raporty są jawne i w każdej chwili możesz zobaczyć, dokąd poszły Twoje środki
  • opowiedz o nas innym - jeśli sam nie prowadzisz służby dobroczynnej, na pewno znasz kogoś, kto to robi. Zachęć tą osobę do kontaktu z nami, na pewno nic nie straci, a może zyskać realne wsparcie.

Bądź z nami w kontakcie!

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera (w każdej chwili możesz się wypisać)

FreshMail.pl